• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

Kierunek Protetyk słuchu

Protetyk słuchu to zawód rzemieślniczy z pogranicza medycyny, akustyki i elektroniki. Wpisany do rejestru zawodów regulowanych i traktowany jest jako zawód ochrony zdrowia średniego szczebla. Wymagania NFZ dopuszczają możliwość wykonywania tego zawodu tylko przez osoby z odpowiednim wykształceniem.

Czym się zajmuje?
PROTETYK SŁUCHU zajmuje się   doborem i programowaniem  aparatów słuchowych i   środków wspomagających  słyszenie. Ma uprawnienia do wykonywania badań słuchu i wykonywania wkładek usznych. 

Gdzie pracuje?
PROTETYK SŁUCHU  może pracować w gabinetach protetyki słuchu, pracowniach audiometrycznych w przychodniach lekarskich lub szpitalach.

Dlaczego warto zostać protetykiem słuchu?
WYKSZTAŁCONY PROTETYK SŁUCHU ma przed sobą ciekawe perspektywy zawodowe. Jest poszukiwany na rynku pracy, bo z każdym rokiem wzrasta ilość osób z uszkodzonym słuchem i konieczne jest zatrudnienie nowych pracowników.

Gdzie można uzyskać odpowiednie kwalifikacje?
W ZESPOLE SZKÓŁ MEDYCZNYCH W BRZEGU. Pierwszy nabór w roku szkolnym 2017/2018, czyli już od września. Lista szkół przygotowująca do tego zawodu nie jest długa. W województwie opolskim jesteśmy jedyną szkołą, która uczyć będzie przyszłych specjalistów.

http://www.doradztwo.koweziu.edu.pl/index.php/wybieram-zawod?id=120

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2024

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner
Baner